- קמפיין לידים: -

הדרכים העיקריות לפרסום באינטרנט

כיום, מי שרוצה לפרסם את העסק שלו באינטרנט כדי לקבל לידים, לא יודע מאיפה להתחיל. לכן הכנו לכם מדריך קצר: פוסט בפייסבוק או מודעה בגוגל? מה זה דף נחיתה? והכי חשוב, איזה פרסום יניב לעסק שלכם את הלידים האיכותיים ביותר?

אנחנו חיים בעידן שבו כולם נמצאים באינטרנט. היכולת לחשוף לקוחות פוטנציאליים לשירות שהעסק שלנו מספק גבוהה יותר, והיתרון של פרסום באינטרנט מתרחב בזכות הגמישות שלו, יחסית לאמצעים אחרים. באינטרנט ניתן לשלוט במסרים בכל רגע נתון, לשנות הצעות מחיר והטוב מכל – לשלם רק על חשיפות. 

אבל ניצול היתרונות של הפרסום באינטרנט כרוך בהבנה והבחנה בין הכלים השונים שבו. אתר אינטרנט, מודעה בגוגל או פייסבוק, כתבה שיווקית בטאבולה – כולם אמצעי פרסום שונים זה מזה, וזה הזמן לעשות סדר כדי להבין מה כל אחד מהם מציע, ואיזה מהם יניב לעסק את הלידים האיכותיים ביותר.  

1. אתר אינטרנט ודף נחיתה

אתר אינטרנט הוא המקום הטוב ביותר להציג את העסק או החברה – מוצרים, מחירים, טיפים מקצועיים, מה שרק תרצו. ככל שהאתר גדוש בחומר איכותי ומקורי, כך הוא ידורג גבוה יותר בגוגל, וכך תוכלו להגיע אל לקוחות באופן אורגני, מבלי לשלם על פרסום ממומן. מנגד, הדרך להגיע למיקום גבוה בתוצאות החיפוש בגוגל, אינה פשוטה וכרוכה בעבודת SEO יסודית. השקעה בפרסום ממומן יכולה להיות אופציה טובה יותר במקרים מסוימים. 

אתר האינטרנט או אף הנחיתה יכולים לייצר לידים באמצעות טופס ליצירת קשר – זהו השלב הבסיסי ביותר להשגת לידים לעסק.

בניגוד לאתר אינטרנט מלא ועשיר, דף נחיתה הוא “מבוי סתום” מבחינה אינטרנטית, ואין בו קישור לתפריטים ותכנים אחרים. המטרה היא שהלקוח ימלא את פרטיו ושום דבר חוץ מזה, אסור שילך למקום אחר. 

2. פרסום בפייסבוק

הפרסום הכי מדויק וכירורגי שיש הוא בפייסבוק. אפשרויות הפילוח של קהל היעד רבות וכוללת בין היתר סינון לפי מין, גיל, אזור מגורים ותחביבים. סינון מקצועי ומדויק, הנעשה על ידי איש מקצוע אלה יכול להקטין כמעט לחלוטין את הסיכוי שהמודעה תיחשף לגולש לא רצוי ותבזבז כסף.

הפרסום בפייסבוק מבטיח ניצול מירבי של התקציב לחשיפה רלוונטית, ומלבד לידים חמים ניתן אפילו ליצור באמצעותו קהילה קטנה סביב העסק.

3. פרסום בגוגל

בפייסבוק אנשים גולשים בשביל הכיף, בגוגל הם מריצים חיפוש כשהם צריכים משהו. זהו הבדל מהותי שייקבע האם כדאי לבחור בפייסבוק או בגוגל לצורך הפרסום. לדוגמה, אנשים שמכשיר חשמלי התקלקל בביתם, ככל הנראה יפנו לגוגל בחיפוש אחר חשמלאי באזורם. הם לא יחכו למודעת פייסבוק שתפגוש אותם באקראי – אלא יבצעו חיפוש אקטיבי. נותני שירות כאלו, יעדיפו להימצא בתוצאות החיפוש בגוגל על מנת למקסם את כמות פניות אליהם כשהשירות שלהם נדרש.

מודעת גוגל אליה נחשפים רק אנשים המחפשים שירות או מוצר מסוים כאן ועכשיו, מבטיחה ליד איכותי. 

4. פרסום באאוטבריין או טאבולה

אאוטבריין וטאבולה הן פלטפורמות לפרסום כתבות והעברת מסרים מורכבים יותר יחסית לגוגל ופייסבוק, ולכן הלידים המתקבלים מהן, נחשבים איכותיים ו”מבושלים” יותר. הפרסום מתבצע באמצעות כתבות עיתונאיות או שיווקיות באתרי התוכן הגדולים בישראל, וכך חושפות מידע רב ומפורט יותר על המוצר או השירות המוצע, לעומת מודעת פרסומת המכילה רק תמונה ומשפט קצר.

ליד שהגיע מלקוח שקרא כתבה שלמה על מוצר או שירות, עם פירוט יתרונות, מידע על עלויות, הפניה להמלצות ועוד – הוא ליד “חם” ובטוח יותר לקראת סגירת עסקה.

כתבה שיווקית גם מאפשרת לעיתים לחסוך את העלות והזמן שבשדרוג אתר אינטרנט ותיק או עמוד פייסבוק לא מתוחזק. בנוסף, באאוטבריין וטאבולה המודעות מופיעות באתרי התוכן המובילים בישראל, חשיפה לקוראים של Ynet, מאקו, ישראל היום, גלובס, כלכליסט, דה מרקר ועוד, היא החשיפה הרחבה ביותר שיש, ונחשבת גם מתוחכמת יותר. 

מצאתי את הפלטפורמה שמתאימה לי, כמה זה עולה?

עלות של קמפיין שיווק דיגיטלי אינה קבועה ותלויה בהחלטת החברה או העסק בהתחשבות בגורמים שונים. עסק המעוניין בחשיפה רחבה מאוד בזמן קצר למשל, ישקיע תקציב מרוכז גדול בכל פלטפורמות הפרסום הדיגיטלי המוצעות. לעומת זאת, עסק קטן יותר המעוניין במיצוב תדמיתי לאורך זמן ובנייה מדורגת של החשיפה וכמות הלידים שיקבל – יכול להתחיל בעלויות נמוכות יותר לצורך חשיפה ממוקדת.

בסוף החודש, כל חברה צריכה לשקול את העלויות של הקמפיין מול התועלת שהוא מביא (לעיתים התועלת יכולה להמדד רק חודשים לאחר תחילת הפעילות). כאשר התועלת עולה על העלות, רצוי להמשיך בקמפיין – כשזה הפוך – כדאי לשקול את הצעדים להמשך.

התשלום הוא בדרך כלל חודשי וכולל ניהול שוטף, בקרה על התקדמות הקמפיין והעלויות ודו”ח סיכום הנשלח בסיום כל חודש.  

השאר פרטים ונחזור אליך, או לחץ והתקשר:
פרטיך ישמשו לצורך קבלת הצעת מחיר, בכפוף לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות של האתר.

השאר פרטים ונחזור אליך, או לחץ והתקשר:

דילוג לתוכן