פרסום

תכנון הפרסום בבית העסק שלך

אצלנו במשרד פרסום שקד, תגלה מהר מאוד שלא מדובר בעוד משרד פרסום רגיל. מלבד העובדה שאנו מספקים את כל שירותי השיווק, המיתוג והפרסום תחת קורת גג אחת – אנחנו עושים הכל כדי להביא את המותג שלך להצלחה המקסימלית לה הוא ראוי, באמצעות תכנון מקדים של דרכי הפרסום המתאימות ביותר עבורו.

אצלנו במשרד פרסום שקד, תגלה מהר מאוד שלא מדובר בעוד משרד פרסום רגיל. מלבד העובדה שאנו מספקים את כל שירותי השיווק, המיתוג והפרסום תחת קורת גג אחת – אנחנו עושים הכל כדי להביא את המותג שלך להצלחה המקסימלית לה הוא ראוי, באמצעות תכנון מקדים של דרכי הפרסום המתאימות ביותר עבורו.

מהו פרסום מתאים?

פרסום בעיקרו הוא “ליידע יותר”: פרסום מביא לכך שיותר אנשים יידעו יותר על בית עסק מסוים, במטרה להגדיל את ההכנסות שלו. יש אינסוף סוגים של בתי עסק, ולכל עסק יש מאפיינים מיוחדים משלו, קהל לקוחות משלו, דרכי מכירה, תהליכי מכירה, מיקום וצרכים שונים וייחודים לו. לכל בית עסק יש בעלים עם שאיפות ומטרות שונות.

פרסום שיניב פירות צריך לקחת בחשבון כל אחד מהפרמטרים האלה ולהשתדל לענות על הצרכים של בית העסק ברמה המקסימלית ולהתאים במיוחד עבורו.

לקוחות פוטנציאליים

לקוחות פוטנציאליים לחנות לבגדי גברים, למשל, יהיו בדרך כלל גברים שרוצים לקנות בגדים, ואילו לקוחות פוטנציאליים של מעון יום הן אימהות עובדות שזקוקות להשגחה על ילדיהן. המטרות של שתי הקבוצות שונות לחלוטין: הגברים בקבוצה הראשונה יבצעו רכישה (יקנו בגדים) כדי להיראות טוב, להרגיש יותר מושכים, אופנתיים וכדומה, בעוד שהקבוצה השנייה תבצע רכישה (תרשום ילד לגן הילדים) כדי שמישהו ישגיח על הילד בשעות היום תוך ביטחון שמטפלים בו ודואגים לו היטב.

שתי הקבוצות מגיעות לבית העסק במטרה שונה, כדי לקבל מוצר שונה. גם החנות וגם מעון הילדים צריכים לפרסם עצמם באופן שיגיע וידבר אל קהל הלקוחות הפוטנציאליים שלהם.

המסר השיווקי

ברור לכל אחד שהמסר השיווקי שתפרסם בעלת המעון והמסר השיווקי של בעל החנות לבגדי גברים – צריך להיות שונה לגמרי. השוני צריך לבוא לידי ביטוי גם בעיצוב המסר וגם בסגנון הכתיבה.

מסר שיווקי של חנות בגדים ידבר על מראה, אופנה, סטייל או איכות הבגדים.
מסר שיווקי של מעון לילדים ידבר על חום, ביטחון ומשפחתיות.

תזמון הפרסום

כבעל עסק, אתה ודאי יודע מתי במהלך השנה המכירות גבוהות באופן משמעותי לעומת תקופות אחרות בשנה.
הזמן הכי טוב לפרסם נגזר מניתוח נתונים לגבי מועדי ההתעניינות של הלקוחות הפוטנציאליים במוצר או בשירות: לחנות בגדים כדאי לפרסם לפני יציאת קולקציה חדשה, לפני החגים או בתקופות אחרות שאנשים בדרך כלל רוכשים בהן בגדים – כמו למשל חילופי עונות. למעון ילדים כדאי לפרסם בעיקר לפני תחילת שנת הלימודים, אז אימהות רבות מחפשות מעונות יום לילדיהן.

תזמון שגוי של פרסום עלול להוריד את התקציב שהושקע בו לטמיון.

המדיה הנכונה לפרסוםפעם, לפני עידן התקשורת, הכל היה עובר מפה לאוזן. רק כך אנשים יכלו לדעת על דברים שלא ראו ולא נמצאו בקרבתם. כיום בורכנו במקורות מידע אינסופיים – טלוויזיה, עיתונים, אינטרנט, שלטי חוצות ועוד.

כדי לבחור את מדיית הפרסום המתאימה ביותר לבית העסק, צריך להבין איך מגיעים אליו לקוחות:

  • האם הם קראו עליו בעיתון?
  • מצאו אותו באינטרנט?
  • קיבלו פלייר הביתה?

במקרה של חנות לבגדי גברים או מעון ילדים, אפשר להניח שהלקוחות של שני בתי העסק הגיעו אליהם בדרכים שונות. חנות הבגדים יכולה למשוך יותר לקוחות אם תפרסם את עצמה בשלט חוצות, אך רוב הסיכויים שאישה המחפשת מעון לילדיה לא תחפש מידע על מעון בשלט חוצות, אלא תעדיף פרסום בעיתון, באינטרנט או אולי בדיוור ישיר.
ההבדל בבחירת מדיית פרסום מתאימה הוא קריטי.

כל זה רק על קצה המזלג, וההבדלים הם עצומים. להצליח לזהות ולענות על כל אחד מהפרמטרים זו אמנות – אמנות של מי שיודע לספק פרסום שמצליח.

משקיעים במקום הנכון

השקעת סכומי עתק בפרסום לא בהכרח מבטיחה שהפרסום יצליח. מספיק לכוון בדיוק למטרה עם הכלים הנכונים, ואפשר לקלוע בול בלי להוציא על הון תועפות על פרסום.

בעל עסק יכול לחשוב שהעסק שלו צריך אתר אינטרנט. הוא יילך למשרד פרסום ויזמין אתר יקר ואיכותי. אך יכול להיות שאילו היה יושב עם מומחה פרסום שינסה לבדוק מה הצרכים הפרסומיים שלו, היה מגלה שאתר אינטרנט כלל לא ישרת את הצורך הפרסומי שלו, ואולי היה עדיף להשקיע את הכסף בשלט חוצות או בפרסום קטלוג. כך יוצא שהכסף שהושקע באתר הוא כסף שבוזבז לשווא.

המוטו שלנו במשרד פרסום שקד הוא לספק פתרון פרסומי לפי צורך הלקוח.
חשוב לנו שהפרסום יצליח, ולכן כל תהליך ההיכרות, ניתוח הצרכים והסקת המסקנות נעשה על חשבוננו. התקציבים שמושקעים אצלנו בפרסום – כולם מנוצלים בתבונה להפקת מקסימום תוצאות ובאיכות הטובה ביותר.

לפרטים נוספים או קביעת פגישה ללא התחייבות, צור איתנו קשר בהקדם ונשמח לעמוד לרשותך בכל עניין ושאלה.

לצפייה בתיק העבודות שלנו לחץ כאן.

ליצירת קשר וקבלת הצעת מחיר לחץ כאן.

השאר פרטים ונחזור אליך, או לחץ והתקשר:
פרטיך ישמשו לצורך קבלת הצעת מחיר, בכפוף לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות של האתר.

השאר פרטים ונחזור אליך, או לחץ והתקשר:

דילוג לתוכן